Galeria Wnętrz Glamour
Soft Glamour
Zobacz, jak można „odciążyć” klasyczny styl glamour za pomocą umiejętnego zestawienia przeciwnych sobie tonacji.
Modern Glamour
Nowoczesny styl glamour charakteryzuje się przede wszystkim elegancją i odejściem od przepychu i widocznego zbytku.
White Glamour
Z czasem styl glamour ewoluował. Wielbiciele przepychu i elegancji rozszerzali go o dodatkowe elementy, np. tylko białe kolory.
Deep Blue Glamour
Morskie kolory to dziś najmodniejsze barwy we wnętrzach. Niebieska głębia świetnie kontrastuje ze złotą lampą i żółtym fotelem.
Californian Glamour
Kluczem do dekoracji tego stylu jest neutralna paleta kolorystyczna, dzięki czemu złote metalowe okucia, akcesoria i wyraziste oprawy oświetleniowe zajmują centralne miejsce.
Glamourous Kitchen
Podstawa kuchni (czyli płytki, meble, projekt) wcale nie musi być w stylu glamour. Wprowadź niezbędne dodatki w postaci lampy, naczyń czy oszkleń, a uzyskasz pożądany efekt.
Urban Glamour
Jak zrobić sypialnię w stylu glamour? Użyj błyszczących, stonowanych kolorystycznie materiałów. Polecamy srebrzysto-szaro-czarną tonację z dodatkiem stylu loftowego.
Ultra Glamour
Efekt glamour można osiągnąć dzięki zastosowaniu np. metalicznych akcesoriów, odblaskowych powierzchni i efektownych tapet, jak w tej łazience.
charakterystyka stylu
Jeśli jesteś wielbicielem wszystkiego, co ładne, fantazyjne, błyszczące i ogólnie ekstrawaganckie, styl glamour może być dla Ciebie idealny. Zaczyna się on od tradycyjnego wyglądu, a poprzez wiele ożywczych, ozdobnych detali tworzy oszałamiający, lśniący i elegancki wygląd. Jeśli zaciekawił Cię ten styl, poniżej prezentujemy kilka wskazówek, jak wprowadzić go do twojego domu.
Zadbaj o meble glamour
Jeśli chcesz zabłysnąć stylem glamour, zacznij od mebli. Sofa, którą kupisz do salonu powinna stanowić jasny przekaz, że cenisz w życiu przede wszystkim rzeczy piękne. Zasadniczo sofa powinna być wykonana z miękkiego materiału w luksusowym kolorze, takim jak rześka biel lub głęboka czerń. Powinna mieć godne uwagi szczegóły, takie jak pikowanie guzików czy zapraszające do użycia oparcia.
Uzupełnij swój elegancki salon fotelem z kruszonego aksamitu – również z guzikami – lub stolikiem kawowym z mieszanką błyszczącego metalu i lustrzanego szkła. Połącz glamour z pluszowym dywanikiem, w którym będziesz zanurzać stopy relaksując się na sofie.
Utrzymuj stonowane kolory i ciekawe wzory
W stylu glamour nie chodzi o jasne schematy kolorów. W rzeczywistości, glamourowe palety kolorów są dość neutralne, a biel, krem, szarość, czerń, złoto i srebro są najlepszymi wyrazicielami tego stylu. Nie oznacza to jednak, że Twój wystrój musi być nudny, ponieważ styl glamour w swoim założeniu ma łączyć neutralne kolory z unikalnymi wzorami, które niezwykle mocno przyciągają wzrok.
Na przykład, nawet w najbardziej efektownie wykończonych domach w stylu glamour zobaczysz geometryczne wzory na ścianach, wśród których popularne są diamenty i szewrony. Nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem umieszczania geometrycznych kształtów na ścianach, zwróć uwagę że paski zebry i lamparta również pasują do stylu glamour, pozwalając tobie na odrobinę szaleństwa i zabawy w doborze takich wzorów.
Zabłyśnij inwencją dekoracyjną i pomysłami, które olśnią każdego
Jednym z najłatwiejszych sposobów na nadanie blasku twemu wnętrzu jest zastosowanie błyszczących detali. To właśnie w takiej chwili masz pełne pole do pofolgowania własnej skromności w błyskotkach, bibelotach i innych próżniaczych gadżetach przyciagających wzrok.
Ogólna zasada jest taka, że wszystko co jest srebrne lub złote, błyszczy się lub odbija w lustrze stanowi oczywisty i bezdyskusyjny element Twojego wspaniałego domu.
Znalazłeś może pasujący zestaw wspaniałych, złotych świeczników? A co powiesz na lustro z cekinami lub oprawiony w ramkę szkic żyrandola? Doskonale! Śmiało: zaurocz swoje wnętrze takimi efektownymi detalami, umieszczając je w pobliżu luster lub lustrzanych dekoracji dla maksymalnego blasku.
Niech Twoje oświetlenie ukaże Twój styl
Twoje oświetlenie też ma prawo błyszczeć. Pamiętaj, że w tym stylu chodzi o sztukę, więc nie przejmuj się, jeśli będzie to wyglądać wręcz teatralnie. Jeśli widzisz zbyt duży, błyszczący żyrandol, który praktycznie oślepia Cię błyszczącymi kryształami, idź w to! I nie wstydź się udekorowania ścian złotymi czy srebrnymi kinkietami, najlepiej ozdobionymi błyszczącymi cekinami, jeśli to możliwe.
Jeśli wolisz oświetlenie wiszące, powinieneś rozważyć ładny, wielopunktowy żyrandol z np. różowego złota albo małych form kryształowych. I nie zapomnij dodać kilku błyszczących lamp stołowych na dowolnej płaskiej powierzchni w domu. Im więcej światła pada na wszystkie błyszczące lub lustrzane przedmioty, tym lepiej!