Weranda
Dom z ogródkiem bez werandy, to jak samochód z kierownicą, ale bez siedzisk. Ciepły sezon wiosenno-letnio-jesienny w Polsce jest na tyle długi, że mamy dość sporo upalnych dni, kiedy weranda jest najczęściej użytkowanym miejscem w całym domu.
Warto więc zadbać, by była ona ładnie zaprojektowana i wkomponowana w otaczający ją ogród.
Weranda półotwarta
Taki półotwarty styl dodaje przestrzeni. Ażurowe ogrodzenie osłania od wiatru, a jednocześnie przepuszcza światło. Lekka konstrukcja pozwala zawiesić składany, materiałowy dach. Opłytkowana podłoga i donice z roślinnością wprowadzają porządek i niezbędną zieleń.
Weranda przydomowa
Bardzo standardowe rozwiązanie, często spotykane w domkach jednorodzinnych. Podwójne, szerokie drzwi salonu prowadzą na werandę, która stanowi naturalne przedłużenie pokoju dziennego, z dostępem do ogrodu. Wyłożenie podłogowe najczęściej drewniane.
Prosta forma werandy
Przykład, jak w prosty i tani sposób zaaranżować część tarasową przy domu. Opłytkowana podłoga jest wstępem do zagospodarowania powierzchni. Zamiast typowego zadaszenia mamy stylowy, składany parasol. Szare i jasne kolory oraz rośliny wprowadzają element komfortu.
Weranda zabudowana
Dla tych, którzy chcą używać werandy niemal przez cały rok proponujemy sytem zabudowy zamkniętej: z przeszklonym dachem i systemem drzwi przesuwnych. Świetnie nadaje się do tego podłoga z desek, przy której szare meble stanowią doskonałe uzupełnienie pomieszczenia.
Proste formy
Ładnie zaprojektowana i wykonana konstrukcja daje poczucie estetyki oraz funkcjonalności – w razie opadów czy upału łatwo ją zadaszyć. Komplet wypoczynkowy i stół w podobnej kolorystyce nadaje werandzie prostą treść, a otwarta forma poczucie przestronności.
Weranda ogrodowa
Jeśli masz zadbany i duży ogród, warto pomyśleć o werandzie skąpanej w ogrodowej zieleni. Do werandy poprowadź szeroką, odeskowaną alejkę. Drzewa z nachylającymi się gałęziami będą twym naturalnym dachem, a meble rattanowe lub wiklinowe doskonałym uzupełnieniem całości.